Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

Wsparcie w terapii onkologicznej i w terapii chorób przewlekłych

+48 575 622 322

+48 575 944 355

rada naukowa / nasi lekarze

favicon drukuj

ANIL D. KULKARNI, M.Sc., Ph.D.Professor

ANIL D. KULKARNI, M.Sc., Ph.D.Professor

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na Queen’s Univesity w Belfaście w północnej Irlandii. 

Obecnie w Departamencie Chirurgii na University of Texas Medical School w Houston, który jest częścią największego centrum medycznego na Świecie. Jego specjalizacja to immunologia. Zdrowe żywienie, immunożywienie oraz jedzenie funkcjonalne to niedawno wyłonione dyscypliny nauki. Tylko kilka ośrodków akademickich na Świecie prowadzi ich nauczanie. Dr Kulkarni zwraca szczególną uwagę swoich studentów na te elementy, a także przyczynia się do  poprawy stanu zdrowia jednostek, a przede wszystkim społeczeństwa.

Prowadzi zajęcia dla studentów medycyny, a także przygotowuje uczniów szkół średnich do egzaminu. Poza prowadzeniem wykładów na uczelni, oferuje także wykłady dla nauczycieli akademickich, także zajęcia dla laików w ramach programów pomocowych. Intensywnie podróżuje i prowadzi wiele badań we współpracy z wybitnymi specjalistami z Azji, Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Na Świecie znany jest ze swoich osiągnięć w dziedzinie immunożywienia oraz żywności funkcjonalnej. Był członkiem zespołu redakcyjnego, a także opublikował wiele artykułów w międzynarodowych magazynach specjalistycznych. Aktywnie rozwija międzynarodowy program wymiany dla studentów oraz pracowników.

Zobacz pełne CV w formacie pdf ...

Nasz instytut w obiektywie

Immunomedica - siedziba

zobacz zdjęcia ...

Polski lek na raka

Polski naukowiec, prof. Piotr Suchocki, odkrył metodę pozyskiwania selenu +4 w takiej formie, która może w przyszłości zrewolucjonizować leczenie ...

czytaj dalej ...

"[...] pomyślałem, że jeśli wyleczę choć jednego pacjenta, którego inni lekarze uznali za nieuleczalnie chorego, to będzie jedno z największych osiągnięć i szczęść w moim życiu. [...] No i teraz po kilkunastu latach praktyki, wiem, że udało mi się to wielokrotnie."

dr Norbert Szaluś, w: Po szczęście do pracy, B. Pawłowicz, wyd. Zwierciadło 2015r.