Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

favicon drukuj
27 maj 2020

Najlepszy prezent dla Mamy?

Co roku 26 maja obchodzimy Dzień Matki, w którym każdy z nas pragnie wyrazić wdzięczność oraz miłość dla najważniejszej osoby w naszym życiu. Kiedy zbliża się ten dzień często zadajemy sobie pytanie jaki prezent powinniśmy podarować naszym Mamom. W tym roku postanowiliśmy podejść do tematu w sposób mniej standardowy, ale bardzo praktyczny, bo co może być ważniejszego od… zdrowia?

W dzisiejszych czasach, kiedy choroby nowotworowe stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów, każdy z nas powinien stale kontrolować stan swojego zdrowia, aby móc skutecznie zapobiegać rozwojowi poważnych chorób. W cenionym warszawskim Instytucie ImmunoMedica powstał innowacyjny program profilaktyki antynowotworowej „Bądź szybszy od raka!”, który jest kluczem do zdrowego i długiego życia. 

Nowotwory kobiece – po pierwsze profilaktyka

Wśród najbardziej typowych nowotworów kobiecych należy wymienić raka piersi, raka szyjki macicy oraz nowotwór jajnika.

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym i spośród chorób onkologicznych stanowi jedną z głównych przyczyn zgonów wśród kobiet. Diagnozowany jest najczęściej pomiędzy 45 a 70 rokiem życia. Według statystyk, co 14 kobieta w Polsce może zachorować na raka piersi. Do najczęstszych czynników ryzyka zalicza się wczesną miesiączkę w wieku dziewczęcym, rozpoczęcie menopauzy po 55. roku życia, późną ciążę, jak również uwarunkowania genetyczne. Z roku na rok liczba chorujących na raka piersi kobiet wciąż rośnie, a wysoka śmiertelność w 80% przypadków związana jest ze zbyt późną diagnozą. 

Kolejnym, podstępnym nowotworem kobiecym jest rak szyjki macicy, który na początku nie wykazuje żadnych objawów. Za rozwój nowotworu szyjki macicy odpowiedzialny jest wirus HPV, a narażone na niego są kobiety między 25 a 49 rokiem życia. Co roku w Polsce na raka szyjki macicy umiera prawie 2 000 kobiet. Zgłoszenie się na wizytę dopiero, kiedy nasilają się niepokojące objawy może skutkować tym, że rak będzie już na tyle zaawansowany, że szanse na jego wyleczenie będą znacznie mniejsze. Jeśli doszło do przerzutów - wręcz minimalne.

Również rak jajnika jest dość późno wykrywalny, przez co spada prawdopodobieństwo skutecznego leczenia. Dotyka on głównie kobiet po 50. roku życia. Co roku na nowotwór jajnika zapada około 3 000 kobiet. Do objawów zalicza się częste zaparcia, ból w podbrzuszu, niezwiązane z miesiączką krwawienie z pochwy, wzdęcia, zwiększenie obwodu brzucha, poczucie ucisku na pęcherz.

Specjaliści apelują, by w celu zapobiegania rozwojowi nowotworu, regularnie poddawać się badaniom i korzystać z programów profilaktyki antynowotworowej.

 

Warto zaufać ekspertom 

Misją Instytutu ImmunoMedica jest nie tylko przywracanie zdrowia pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe, ale również podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa. W ramach programu „Bądź szybszy od raka” pacjenci zachęcani są do wykonywania najwyższej jakości badań specjalistycznych pozwalających zachować pełną kontrolę nad stanem zdrowia. Wiele nowotworów nie musiałoby być́ śmiertelnym zagrożeniem, gdyby były wcześnie diagnozowane i leczone, tym bardziej, że czas reakcji w przypadku wystąpienia choroby może uratować życie. W ramach profilaktyki chorób nowotworowych ImmunoMedica zapewnia szczegółowy wywiad i wdrożenie indywidualnych programów profilaktycznych bądź terapeutycznych, a wszystko to pod okiem najlepszych lekarzy specjalistów.

„Bądź szybszy od raka” i podaruj Mamie zdrowie!

Badania profilaktyczne są niezwykle istotnym elementem walki o zdrowie i życie nasze i naszych najbliższych. Ich rola jest często bagatelizowana, a wielu z nas nie ma świadomości, że istnieją metody, dzięki którym już na wczesnym etapie choroby nowotworowej możemy ograniczyć jej rozwój i dzięki skutecznym, nieinwazyjnym rozwiązaniom medycznym – zatrzymać jej postęp, a nawet całkowicie zwalczyć chorobę.

W ramach programu „Bądź szybszy od raka” eksperci z Instytutu ImmunoMedica wykorzystują m.in.: 

Badanie Maintrac® - badanie krwi, które pozwala wykryć czy komórki nowotworowe dostały się do krwioobiegu. Podczas badania z powodzeniem można również monitorować skuteczność wdrożonego leczenia m.in. poprzez testowanie in vitro skuteczności leków przeciwnowotworowych, co umożliwia indywidualne dopasowanie terapii do potrzeb pacjenta.

Hipertermię ogólną, która wykazuje właściwości wzmacniające system immunologiczny immunomodulujący i ma wpływ na odporność antynowotworową.

Laseroterapię, która przywraca prawidłowe oddychanie komórkowe i stymuluje organizm, nie powodując jednocześnie skutków ubocznych.

Tlenoterapię - m.in. wlewy dożylne, iniekcje podskórne i domięśniowe, które oceniane są jako jedne z najszybciej działających i najskuteczniejszych metod w działaniu prewencyjnym.

Suplementację dobieraną indywidualnie do potrzeb organizmu.

Pamiętajmy, że systematyczna kontrola stanu zdrowia pozwala na wykrycie choroby w jej wczesnym stadium, dzięki czemu mamy szansę podjęcia natychmiastowych działań, które mogą zapobiec jej dalszemu rozwojowi. Nie czekajmy – już dziś podarujmy naszym Mamom zdrowie i skorzystajmy z profilaktyki antynowotworowej w ramach programu „Bądź szybszy od raka”.

Zachecamy do zapozniania się z pełną wersją artykułu, który powstał we współpracy z portalem Kobieca Reaktywacja.

https://www.kobiecareaktywacja.pl/po-forme/zdrowie/1378-najlepszy-prezent-dla-mamy-zdrowie

< powrót do poprzedniej strony