Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

favicon drukuj

Profilaktyka antynowotworowa

Profilaktyka antynowotworowa

  

„Bądź szybszy od raka” – innowacyjny program profilaktyki chorób nowotworowych

 

Badania profilaktyczne są niezwykle istotnym elementem walki o zdrowie i życie. Ich rola jest często bagatelizowana, a wielu z nas nie ma świadomości, że istnieją metody, dzięki którym już na wczesnym etapie choroby nowotworowej możemy ograniczyć jej rozwój i dzięki skutecznym, nieinwazyjnym rozwiązaniom medycznym – zatrzymać jej postęp, a nawet całkowicie zwalczyć chorobę.

W świadomości wielu z nas nowotwory są uwarunkowane genetycznie i często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak duża ilość zachorowań na raka wynika z indywidualnych procesów zachodzących w naszym organizmie podczas całego życia. Choć uszkodzenia materiału DNA nie dają początkowo objawów, z czasem prowadzą do podziału komórek, które zaczynają mutować, co w konsekwencji prowadzi do choroby nowotworowej. Dzięki aktualnej wiedzy medycznej już dziś możemy podjąć walkę o przyszłość naszą i naszych bliskich, poddając się profilaktycznym badaniom antynowotworowym.

Systematyczna kontrola stanu zdrowia pozwala na wykrycie choroby w jej wczesnym stadium, dzięki czemu mamy szansę podjęcia natychmiastowych działań, które mogą zapobiec jej dalszemu rozwojowi.

Kto jest narażony na chorobę nowotworową?

W dzisiejszych czasach, kiedy choroby nowotworowe stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów, każdy z nas powinien stale kontrolować stan swojego zdrowia, aby móc skutecznie zapobiegać rozwojowi poważnych chorób. Istnieje szereg czynników, które mogą świadczyć o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka i powinny skłonić nas do przeprowadzenia niezbędnych badań profilaktycznych. Należą do nich:

·         choroba nowotworowa w rodzinie;

·         częste infekcje i długotrwałe osłabienie organizmu;

·         otyłość brzuszna;

·         niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej;

·         narażenie organizmu na czynniki jonizujące, ultrafiolet itd.;

·         palenie papierosów  oraz nadużywanie alkoholu;

Z raportu Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem wynika, że tylko w 2018 roku chorobę nowotworową zdiagnozowano u  około 18 milionów osób na całym świecie. Te bezlitosne statystyki dla każdego z nas powinny być impulsem do podjęcia działań profilaktycznych, minimalizujących ryzyko zachorowania bądź rozwoju choroby nowotworowej.  

Program „Bądź szybszy od raka” kluczem do zdrowego i długiego życia 

Instytut ImmunoMedica, którego misją jest nie tylko przywracanie zdrowia pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe, ale również podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa, w ramach programu „Bądź szybszy od raka” zachęca do wykonywania najwyższej jakości badań specjalistycznych pozwalających zachować pełną kontrolę nad stanem zdrowia. Wiele nowotworów nie musiałoby być́ śmiertelnym zagrożeniem, gdyby były wcześnie zdiagnozowane i leczone, tym bardziej, że czas reakcji w przypadku wystąpienia choroby może uratować życie.

W ramach profilaktyki chorób nowotworowych naszym pacjentom zapewniamy szczegółowy wywiad i wdrożenie indywidualnych programów profilaktycznych bądź terapeutycznych pod okiem najlepszych lekarzy specjalistów m.in.

  • Badanie Maintrac® - badanie krwi, które pozwala wykryć czy komórki nowotworowe dostały się do krwioobiegu. Krążące komórki nowotworowe mogą być przyczyną powstawania przerzutów odległych, a zatem są odpowiedzialne za postęp choroby nowotworowej. Podczas badania z powodzeniem można również monitorować skuteczność wdrożonego leczenia m.in. poprzez testowanie in vitro skuteczności leków przeciwnowotworowych, co umożliwia indywidualne dopasowanie terapii do potrzeb pacjenta. Więcej o badaniu Maintrac® przeczytasz tutaj...;
  • Hipertermia  ogólna – wykazuje właściwości wzmacniające system immunologiczny immunomodulujący. Ma wpływ na odporność antynowotworową oraz na ograniczenie produkcji cytokin prozapalnych poprzez aktywacje makrofagów, tym samym łagodzi uszkodzenia tkanek. Przeczytaj więcej na temat hipertermii miejscowej i hipertermii ogólnej;
  • Laseroterapia -  poszczególne rodzaje światła lasera wywołują różnorodne efekty biologiczne, m.in. przywracają prawidłowe oddychanie komórkowe i stymulują organizm, nie powodując jednocześnie skutków ubocznych. Kliknij po więcej informacji o laseroterapii;
  • Tlenoterapia – m.in. wlewy dożylne, iniekcje podskórne i domięśniowe,  które oceniane są jako jedne z najszybciej działających i najskuteczniejszych metod w działaniu prewencyjnym. 
  • Suplementacja – dobierana indywidualnie do potrzeb organizmu.

 

Już dziś skontaktuj się z nami, umów wizytę i weź zdrowie w swoje ręce!

*Program skierowany jest również do pacjentów z remisją choroby nowotworowej.