Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

Wsparcie w terapii onkologicznej i w terapii chorób przewlekłych

+48 575 622 322

+48 575 944 355

rada naukowa / nasi lekarze

favicon drukuj

Aktualności

Zapraszamy na Konferencje "Miejsce Hipertermii w Polskiej Medycynie" organizowaną przez PTHO (Polskie Towarzystwo Hipertermii Onkologicznej), która odbędzie się 20-21 października 2017 r. w Piekarach Śląskich.

Rozwój nowych technologii leczenia w radioterapii i chirurgii, postęp w leczeniu systemowym, wprowadzenie coraz nowocześniejszych metod diagnostycznych przyczyniają się do realizacji lepszych wyników leczenia z respektowaniem jakości życia pacjenta onkologicznego. Hipertermia jako terapia wspomagająca w onkologii w znaczący sposób wpisuje się w proces poprawy jakości życia leczonego pacjenta zgodnie z założeniami leczenia integracyjnego w onkologii.

Na tegoroczną konferencję zostali zaproszeni wybitni naukowcy z dziedziny hipertermii z różnych  stron świata. Oprócz polskich wykładów usłyszymy wystąpienia gości z USA, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Rosji i Chin. Tematem wiodącym Konferencji będą współczesne metody zastosowania hipertermii w leczeniu onkologicznym oraz aktualny stan badań klinicznych w tym kierunku. Przedstawimy standardowe sposoby leczenia systemowego w połączeniu z metodą hipertermii. Jedna z sesji poświęcona zostanie procesom immunologii i biologii molekularnej występujących w trakcie leczenia hipertermią.

Konferencja odbędzie się prestiżowym obiekcie hotelowym w Piekarach Śląskich. Więcej informacji i formularz zapisu online na http://www.konferencja2017.ptho.pl/ 

Pierwszy Kongres organizowany przez Instytut Immunomedica – zakończony sukcesem!

Kongres organizowany przez Instytut Immunomedica pod hasłem „IMMUNOBIOLOGICZNE METODY WSPOMAGANIA TERAPII CHORÓB ONKOLOGICZNYCH I PRZEWLEKŁYCH” odbył się w 14 maja w Warszawie.   

Celem kongresu było umożliwienie wymiany doświadczeń, koncepcji oraz dyskusji o problemach i wyzwaniach współczesnej medycyny. Tematyka obrad poruszała problematykę profilaktyki oraz terapii chorób cywilizacyjnych oraz zagadnienia związane z działaniem preparatów związków naturalnych w chorobach przewlekłych.

Wydarzenie zgromadziło blisko 100 uczestników reprezentujących zarówno środowiska naukowe, jak również pacjentów Instytutu dla których była to kolejna okazja do pogłębienia wiedzy oraz wymiany swoich doświadczeń.

Prelegentami Kongresu byli wybitni specjaliści i znakomici wykładowcy, zarówno z Polski jak i zagranicy. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Prof. Piotr Suchocki, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Prof. Anil. D. Kulkarni, University of Texas Medical School - USA; Dr Warsito Purwo Taruno, Edwar Medika - Indonezja; Dr Hajime Fuji, Amino Up Chemical - Japonia. Program obrad obejmował prezentację siedmiu referatów. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bardzo różnorodną tematyką wykładów, które obejmowały zagadnienia związane z wpływem żywności na zdrowie człowieka oraz stanowiły swoisty przegląd metod skutecznych w diagnozie oraz w walce z chorobą nowotworową. Prelegenci poruszyli zagadnienia związane ze stosowaniem pola elektrycznego w diagnostyce i leczeniu raka, działaniem Witaminy C w praktyce klinicznej, właściwościom przeciwnowotworowym Selolu czy wpływem hipertermii  oraz onkotermii na układ immunologiczny człowieka.

Prelekcje wygłoszone podczas Kongresu wywołały duże zainteresowanie i zakończyły się żywą dyskusją, która była kontynuowana w kuluarach.

Wszystkim uczestnikom Kongresu serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

na sali wykładowej

Prelegencji Kongresu: Prof. Piotr Suchocki, Prof. Anil. D. Kulkarni, Dr Warsito Purwo Taruno, Dr Hajime Fuji

prelegencji konkresu

Dyrektor Instytutu ImmunoMedica Dr Norbert Szaluś


 


Instytut Immunomedica ma zaszczyt zaprosić na Kongres pod hasłem: 
„IMMUNOBIOLOGICZNE METODY WSPOMAGANIA TERAPII CHORÓB ONKOLOGICZNYCH I PRZEWLEKŁYCH.”

Termin Kongresu: 14 maja 2016
Miejsce konferencji: Sala konferencyjna Dago Centrum – Rondo ONZ 1

Udział w Kongresie jest bezpłaty.

Nasz instytut w obiektywie

Immunomedica - siedziba

zobacz zdjęcia ...

Polski lek na raka

Polski naukowiec, prof. Piotr Suchocki, odkrył metodę pozyskiwania selenu +4 w takiej formie, która może w przyszłości zrewolucjonizować leczenie ...

czytaj dalej ...

"[...] pomyślałem, że jeśli wyleczę choć jednego pacjenta, którego inni lekarze uznali za nieuleczalnie chorego, to będzie jedno z największych osiągnięć i szczęść w moim życiu. [...] No i teraz po kilkunastu latach praktyki, wiem, że udało mi się to wielokrotnie."

dr Norbert Szaluś, w: Po szczęście do pracy, B. Pawłowicz, wyd. Zwierciadło 2015r.